20 lipca 2020

Catan edycja jubileuszowa – 25 lat Catanu na świecie

Opis grycatan_jub_3d

Edycja jubileuszowa

W 1995 roku, CATAN (wówczas Osadnicy z Catanu) został zaprezentowany na targach zabawek w Norymberdze. Autor Klaus Teuber oraz jego syn Benjamin świętowali w tym roku 25 rocznicę na stoisku KOSMOS Verlag. Świętuj razem z nami!

25jahre_teuber_nuernberg_0

Taka rocznica nie mogła obejść się bez echa. Najnowsza edycja Catan nadchodzi z WIELKĄ mocą. Catan Edycja jubileuszowa to gratka zarówno dla fanów serii, jak i osób które dopiero wchodzą w świat planszówek. W pudełku znajdziecie nie tylko wersją podstawową, ale również rozszerzenie: Żeglarze wraz z jego specjalnymi zasadami i scenariuszami, oraz dwa zupełnie nowe scenariusze: „Półwysep Iberyjski” i „Hawaje”, które wprowadzą do gry wakacyjny nastrój i jeszcze więcej emocji.

catan_jub_zawartosc

Zawartość

Co dokładnie znajdziemy w tym niemal 3-kilogramowym pudełku? Znaną wszystkim grę podstawową, która idealnie komponuje się z rozszerzeniem Żeglarze. Polecamy rozegrać kilka partii zanim przejdziecie do ogrywania nowych scenariuszy.  Czekają na Was dwa nowe wyzwania:

Rozszerzenie Żeglarze

Zasiedliliście CATAN. Teraz pora wysłać żeglarzy w morze i zbadać okoliczne wyspy. Przy pomocy drewna i wełny zbudujecie statki, którymi wypłyniecie w morze. Odnajdujecie nowy surowiec: złoto! Ciekawe co kryje się pośród gęstych mgieł! Kto z was okaże się najodważniejszy i wyruszy na podbój potężnej twierdzy piratów? Kto zaś jako pierwszy zbuduje zapierający dech w piersi „cud Catanu”Z tym rozszerzeniem gra CATAN nabiera dodatkowych opcji. Nowe zasady otwierają przed wami nieograniczone możliwości. Możecie spróbować swoich sił w jednym z 8 gotowych scenariuszy albo możecie zbadać samodzielnie stworzony świat.

Półwysep Iberyjski

Podziwiaj piękne krajobrazy Hiszpanii i Portugalii! Zasiedl słoneczne doliny i poznaj zabytki regionu. W tym scenariuszu nie kolonizujesz wyspy Catan, tylko Półwysep Iberyjski z jego miastami i krajobrazem. Ilustracje terenu w tym scenariuszu nieznacznie różnią się od tych w grze podstawowej. Odwiedzicie wiele realnych i znanych atrakcji z Półwyspu Iberyjskiego – Wieżę Herkulesa, Katedrę San Salvador, Torre de Belém w Lizbonie i wiele innych.

 Hawaje

Zanurz się w egzotycznym świecie wysp! W tym scenariuszu dla Żeglarzy gracze kolonizują Archipelag Hawajski i wypływają na tętniące życiem łowiska. Tam poławiać będą
ryby i zyskiwać dodatkowe punkty zwycięstwa oraz cenne zasoby. W tym scenariuszu dostaniecie dodatkowe punkty za urodzajne łowiska, zajmiecie się rybołówstwem a nawet odwiedzicie targ rybny. Na mapie znajdziecie takie miejsca jak Big Island, KAUI czy OAHU.

catan_jub_mapy

Słońce Catanu świeci bardzo wakacyjnie! Edycję jubileuszową możecie nabyć w sieci sklepów Empik.

Galeria