23 września 2015

Andromeda

same-postacie

Daleka przyszłość. Ludzkość dawno wyginęła, a jej miejsce zajęły liczne nowe rasy, które przybyły z przeróżnych zakątków wszechświata lub wyewoluowały z mieszkańców układu słonecznego. Pokój we wszechświecie utrzymywany jest przez Galaktyczną Radę Starszych, która pilnuje, aby wszelkie sytuacje konfliktowe były gaszone w zarodku. Jednak to tylko pozory – każda rasa dąży do wynalezienia technologii i zdobycia wiedzy, które pozwolą jej na przejęcie ostatecznej kontroli nad wszechświatem.

Nagle, na radarach pojawia się ogromny statek, którego sygnał rozpoznawczy nie pasuje do żadnego ze znanych schematów. Wielokrotne próby kontaktu także pozostają bez odzewu, a obserwatorzy raportują o licznych uszkodzeniach jednostki i sugerują, że może to być wrak statku należącego do starożytnej cywilizacji. Świadczyć o tym ma między innymi widoczna na burtach nazwa „Andromeda”, tak daleka od wszelkich oznaczeń stosowanych obecnie.

Władcy poszczególnych ras, widząc możliwość zdobycia antycznej technologii, która może przechylić szalę zwycięstwa na ich stronę, palą się do zorganizowania wyprawy badawczej. Jednak Galaktyczna Rada Starszych decyduje, że jednostka zostanie zbadana przez wspólną wyprawę złożoną z przedstawicieli różnych ras.

Wielki dzień nadszedł- w kierunku Andromedy wyruszają mniejsze i większe jednostki z badaczami. Wszystkim przyświeca ogólny cel zbadania starożytnego statku, jednak każda rasa ma swoje własne cele, które niekoniecznie muszą być tożsame z tym, co chcą osiągnąć inni.

Wyścig po wiedzę właśnie się rozpoczął!

ANDROMEDA_okladka

Z przyjemnością informujemy, że na tegorocznej edycji targów SPIEL zadebiutuje nowa gra opracowana przez nasze wydawnictwo – „Andromeda”, której autorem jest Jan Zalewski. Jan debiutuje tą grą w roli projektanta, a jego projekt został wyłoniony (podobnie jak wcześniej wydane przez nas Metallum) w naszym konkursie dla autorów.

W Andromedzie 2-4 graczy wciela się w reprezentantów różnych kosmicznych ras, członków grupy badawczej, wysłanej na pokład tajemniczego statku kosmicznego – tytułowej Andromedy – odnalezionego w przestrzeni kosmicznej. Celem ich wyprawy jest zbadanie technologii dostępnych na pokładzie statku i zdobycie ich dla swojej rasy. Pomimo tego, że Galaktyczna Rada nakazała współpracę, każda rasa dba przede wszystkim o własne interesy – wszystko dlatego, że starożytna wiedza może zapewnić przewagę nad pozostałymi rasami. Gra toczy się więc o najwyższą stawkę!

Już niedługo zdradzimy więcej informacji o samej grze, abyście i wy mogli przygotować się do tego emocjonującego wyścigu.