1 lipca 2016

5 najlepszych gier na wakacyjny wyjazd

Logo firmy Galakta

Każdy, nawet największy miłośnik skomplikowanych strategii, który poświęca im każdą wolną chwilę, potrzebuje czasem odrobiny wytchnienia, a ponieważ tak rok szkolny, jak i kolejny semestr zajęć na uczelni się kończą, dlaczego nie wyjechać na wakacje? Co jednak, gdy pogoda nie dopisze, lub jazda pociągiem okropnie się dłuży? Albo zmęczeni po dniu zwiedzania wracacie do pokoju i doskwiera wam nuda? Z pomocą przychodzą kompaktowe gry planszowe, które możecie zabrać ze sobą wszędzie w wygodnym opakowaniu i w ciągu kilkunastu minut rozegrać partię i zabić tę nudę. Oto 5 najlepszych gier na wakacje!

Lords of War: Władcy Wojny

Lords_of_War_banner

Wojna w najczystszej postaci. Jeśli pakując się martwisz się, że do walizki nie zmieści się Twój ulubiony topór – zamiast niego spakuj Władców Wojny. Prosta gra karciana dla dwóch graczy, z niezależnymi językowo kartami. Co oznacza, że możesz rozpocząć bitwę z kim chcesz i gdzie chcesz. Władcy Wojny to gra, przy której łatwo możecie poznać kogoś nowego, albo rozruszać niewygodną rozmowę. ;) Wyjaśnienie zasad trwa kilka minut, oznaczenia na kartach są bardzo intuicyjne, a do gry dołączona jest mata, ułatwiająca rozgrywkę. Dzięki prostym zasadom szybko podejmiecie rozgrywkę i przełamiecie nawet bariery językowe. Do broni!

Justice League: Hero Dice

Justice_League_banner

Średniowieczne batalie uważasz za mało spektakularną rozrywkę? A może szukasz czegoś szybszego i z większą losowością? Konfrontacja z drugim graczem Cię stresuje, a na wakacjach chcesz się zrelaksować? W Justice League: Hero Dice wcielisz się w superbohatera, który musi złapać i unieszkodliwić licznych złoczyńców. W grze może wziąć udział tylu graczy, ile macie zestawów. Wystawiacie swoich bohaterów, odkrywacie złoczyńców, rzucacie kośćmi i manipulujecie wynikiem. Proste? Proste, ale nie łatwo jest wygrać – w każdej turze pojawiają się nowi złoczyńcy, rośnie poziom zagrożenia, a bohaterowie mają różne zdolności. Wybierz swojego ulubieńca – Batmana lub Supermana – i rzuć wyzwanie złoczyńcom!

Catan: wersja podróżna

catan_pod_elementy

Na pewno widzieliście kiedyś krążące w sieci filmy, na których ludzie potrafią spakować do małej walizki niesłychanie wiele przedmiotów, a jednocześnie każdy z nich ma swoje miejsce i łatwo go znaleźć. Tak samo jest z Catanem: wersją podróżną. W małej walizeczce z uchwytem znajdziecie wszystko, żeby rozegrać szybką partię Catanu zawsze, kiedy macie na to ochotę. Po otwarciu pudełko zamienia się w piękną, plastikową planszę, po bokach której znajdziecie osobne szufladki z pionkami dla każdego gracza. Specjalne opakowanie na karty sprawia, że nie pomieszają wam się one w podróży, i nawet kości mają tu swoje miejsce. I jeszcze coś dla podróżujących parami – w środku znajdziecie też wariant zasad dla 2 graczy. Miłej gry!

Stwór

stwor_banner

Jedziecie na wakacje całą grupą? Myślicie, że dobrze się znacie i na pewno rozpoznacie, kiedy ktoś udaje lub kłamie? Stwór wystawi na próbę wasz wewnętrzny wykrywacz zagrożenia. Będziecie w stanie stwierdzić, który z waszych kolegów chce was zabić? Poniżej krótki film, w którym opowiadamy, czym jest Stwór i jak przebiega rozgrywka!

Dawno, dawno temu…

Dawno_dawno_temu_3rd

Lubicie opowiadać historie? Snuć opowieści o dawnych czasach, czarodziejskich wieżach, pięknych księżniczkach i potwornych smokach? Dawno, dawno temu… pobudzi waszą wyobraźnię pięknymi ilustracjami i da impuls do wymyślania czarujących bajek i legend. Wieczorem, gdy wrócicie zmęczeni ze zwiedzania nowego, wspaniałego miasta, pełni nowych wrażeń i emocji zasiądźcie w półmroku wokół stołu i przekujcie swoje nowe doświadczenia we wspaniałe opowieści!