4 listopada 2020

25 lat Catanu wyniki konkursu

post_fb_CATAN_600x400_catan_25_lat

Konkurs na 25 lat Catanu zakończył się w zeszłym tygodniu. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy podzielili się swoimi anegdotkami związanymi z Catanowymi rozgrywkami!

Czas na rozstrzygnąć konkursu i wyłonić zwycięzcę. Szczególnie urzekła nas jedna historia. W grach bardzo cenimy sobie immersję.Dodatkowe wprowadzanie w klimat to cenna cecha. Nawet, kiedy kłótnie przy planszy są ostrzejsze niż katana.

Zwycięzcą zostaje Daniel Brzost!

Edycja jubileuszowa gry Catan trafia do Ciebie! Gratulujemy!

Oto historia Daniela:

Dawno temu, kiedy wszyscy byliśmy piękni i młodzi, dużo graliśmy w rolpleje w zgranej paczce, której przewodził Piotr Mistrz Klimatu, serdeczny przyjaciel, dobry druch i wspaniały współgracz, który miał tylko jedną, ale to zasadniczą wadę. Nie grał w planszówki.

Dla dobra ludzkości postanowiliśmy to zmienić. Narzędziem planszowego oświecenia wybraliśmy Catan, bo jest świetnym gatewayem. Ma odpowiednią dawkę losowości oraz interakcji, żeby zapewnić dużą dawkę emocji. Zasady tłumaczy się w mig, więc każdy z paczki szybko się wciągnie w grę.

Uprzedziliśmy, że ten weekend będzie szczególny, bo przywieziemy planszówkę, w którą koniecznie musimy zagrać. Piotrek niech tylko zapewni klimatyczną oprawę i przekąski, jak zawsze.

Przybywamy pod drzwi Piotra z grą, gospodarz otwiera i wita nas tak:
- Konichiwa, strudzeni wędrowcy. Zapraszam czcigodnych gości w moje skromne progi.

W korytarzu pali się kadzidełko. Na stole talerz z ryżem i sushi. W tle leci muzyka jak z filmu Kurosawy.

- Piotrek, ale ty wiesz, jaka jest ta gra?
- Jak to, jaka? Przecież sami mówiliście, że KATANA!